LJstudio.lt

Dėl jų aukštos kokybės ir išmaniosiomis funkcijomis aprūpintų kamerų, šiuolaikiniai dronai yra nepaprastai patrauklūs fotografavimo įrankiai. Šios priemonės leidžia užfiksuoti unikalų vaizdą ir sukurti patrauklią reklaminę medžiagą.

Nekilnojamojo turto rinkodara yra tik viena iš sričių, kuriose naudojamos dronų technologijos. Aerofotografijos nauda yra dviguba, nes jos pritaikomos nekilnojamojo turto agentams ir potencialiems klientams. Jei planuojate siūlyti savo paslaugas kaip komercinio drono operatorius, specializuotam nekilnojamojo turto fotografavimui, štai kelios rekomendacijos, kaip sukurti populiarią vaizdo medžiagą.

Apsvarstykite pagrindinius dalykus

Jeigu planuojate fotografuoti nekilnojamąjį turtą su dronais, svarbu atkreipti dėmesį į kelis svarbius patarimus:

  1. Gaukite nuotolinio piloto sertifikatą iš TKA, kad galėtumėte teikti komercines dronų paslaugas, laikydamiesi taisyklių, apribojimų ir standartų.
  2. Pasirinkite tinkamą droną su 3 ašių gimbalu, 12 MP kamera ir 4K vaizdo įrašų galimybe, kurios galite filmuoti RAW formatu. Suderinami ND filtrai taip pat yra naudingi.
  3. Užregistruokite droną TKA ir pažymėkite jį unikaliu registracijos numeriu, nepaisant drono dydžio.
  4. Įsigykite drono korpuso ir civilinės atsakomybės draudimo polisus, kad būtumėte apsaugotas nuo galimų finansinių nuostolių, jei dronas patektų į avariją.
  5. Patikrinkite vietinius įstatymus, kad išvengtumėte konfliktų, nes kai kurie miestai ar vietovės gali turėti apribojimų dėl privačių objektų fotografavimo iš oro.

Laikantis šių patarimų, galite sėkmingai fotografuoti nekilnojamąjį turtą su dronais ir sukurti aukščiausios kokybės vaizdo medžiagą.

Sugalvokite scenarijų

Jei fotografuojate nekilnojamą turtą rinkodaros tikslais, tam, kad gautumėte tobulus kadrus, dažnai reikia daug laiko koreguojant ir derinant. Profesionalios rinkodaros nuotraukos niekada neatsiranda iš karto. Tai taip pat taikytina nekilnojamojo turto fotografavimui, nes jūs bandote parduoti tą turtą ar pastatą.

Prieš pradedant fotografuoti, rekomenduojame skirti kelias minutes nekilnojamo turto paruošimui. Tam gali prireikti nekilnojamojo turto brokerio pagalbos. Tai gali apimti kiemo valymą, transporto priemonių pašalinimą nuo važiuojamosios dalies, stogo valymą ar net vejos priežiūros darbus. Jei reikia, galite netgi sutvarkyti veją, kad nuotraukos būtų kuo gražesnės.

Laikas taip pat gali būti svarbus veiksnys. Jei fotografuojamas namas yra šalia judrios gatvės, geriausia fotografuoti savaitgalio rytą, kai eismas yra mažesnis. Jei turite ežerą ar upelį šalia, patariame išbandyti kelias skirtingas dienas ir laikus, kad galėtumėte nufotografuoti tą vietą, kai mažiausiai žmonių yra.

Jeigu objektas atrodo gerai realiame gyvenime, tai jums bus lengviau jį nufotografuoti. Tokiu būdu, galėsite susitelkti į tolesnį apdorojimą ir kūrybinius kampus, kad sukurtumėte nuotraukas, kurios kuo geriausiai perteiks turto išvaizdą ir pritrauks potencialių klientų dėmesį.

Pasinaudokite natūralia šviesa

Natūrali šviesa yra puikus pasirinkimas, bet ją reikia išnaudoti protingai. Fotografuodami dronu, turėtumėte atkreipti dėmesį į paros laiką ir apšvietimo sąlygas, kad būtų galima išnaudoti natūralių šviesos šaltinių privalumus. Vidurdienis gali būti geriausias laikas fotografuoti iš viršaus į apačią ir iš žemų kampų, nes šešėliai yra mažesni, tačiau griežtas apšvietimas gali būti problematiškas. Šešėliai taip pat gali kelti problemas fotografuojant, todėl svarbu būti atsargiems ir vengti užfiksuoti drono šešėlio. ND filtrai gali padėti valdyti pernelyg griežtą apšvietimą ir užtikrinti, kad nuotraukos būtų kokybiškos.

Pasirinkite, kurias dalis norite paryškinti

Kiekvienoje nuosavybėje yra dalis, kuri išsiskiria iš kitų – galbūt tai yra baseinas kieme ar prabangi terasa. Šios išskirtinai gražios vietos gali būti puikus dėmesio taškas jūsų fotografijose. Tačiau nereikia slėpti kitų nuosavybės dalių. Svarbu parodyti visą turimą turtą. Pasirinkę geriausią kampą ir paryškindami tam tikras sritis, galite pabrėžti jau esamus gražius dalykus. Tai nėra apgaulinga, tai tiesiog geriausias būdas paryškinti jau esančius dalykus.

Fotografuokite RAW formatu

Profesionalūs fotografas žino, kad apie pusė darbo atliekama nuotraukų montavimo programose. Todėl patariama visada fotografuoti RAW formatu (jei jūsų dronas palaiko tokią funkciją), kad būtų išsaugota kuo daugiau spalvų informacijos. Redagavimo darbas būtinas nekilnojamojo turto nuotraukoms.

Dauguma profesionalių fotografų naudojasi Adobe Lightroom arba Adobe Photoshop programomis, kad vėliau apdorotų nuotraukas. Visi metodai veikia gerai, svarbu, kad galėtumėte naudoti jas tinkamai. Tolesnio apdorojimo metodus kiekvienas klientas gali reikalauti individualiai – kai kam gali būti svarbios ryškios spalvos, kitiems – sudedamasis balansas. 

Verta pažymėti, kad fotografavimas RAW formatu reiškia, kad failai bus didesni nei įprastai. Būtinai pasiruoškite keletui papildomų atminties kortelių. Jei naudojate drono kamera su dideliu bitų skaičiumi, tai taip pat padidina nuotraukų failų dydį.

Žymos :

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *